SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 9568056
nr 956 8056
Skål
med hänklar, silver, Ryssland, 1850-tal, invändigt förgylld, längd: 20 cm, vikt: 300 g ca
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 20 april 2015
kl 19:09:41
20/4 12:04:53
3.200 kr
20/4 18:24:17
20 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver